Otvorenie turistickej sezóny 2022

TATRAGOAT SLOVAKIA

15 jún, 2022

Letná sezóna v Tatrách začína už dnes!!!

 

Už dnes sa otvára letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách, ktorá bude trvať od 15. júna do 1. novembra 2022. Naše najvyššie veľhory, Vysoké Tatry, sú pod správou Tatranského národného parku, ktorý je najstarším národným parkom Slovenskej republiky. Bol založený 1. januára 1949 a rozprestiera sa na ploche 1045 km2. Na území tohto národného parku môžeme nájsť viac ako 600 kilometrov značkovaných chodníkov, pričom vo Vysokých a Belianskych Tatrách na vás čaká približne 350 kilometrov chodníkov a v Západných Tatrách je to ďalších 330 kilometrov. Turistické chodníky umožňujú výstupy na rôzne tatranské chaty, vrcholy a prechody cez tatranské sedlá.

Pri návšteve Vysokých Tatier musíme brať do úvahy, že turistické chodníky majú zväčša nerovný povrch a preto musíme dbať na vhodnú pevnú obuv. Taktiež počasie je veľmi premenlivé, nakoľko najmä v letných mesiacoch vás môžu na túre v poobedných hodinách zastihnúť prehánky alebo búrky. Pre vyššie položené oblasti je charakteristické aj chladnejšie počasie, na čo je potrebné myslieť pri balení batohu. Na zahriatie v chladnejšom počasí, vám pomôžu aj naše výrobky, a to čiapky, multifunkčné šatky, či čelenky vyrobené priamo pod Tatrami na Slovensku TATRAGOAT. Samozrejme, netreba zabúdať ani na správny pitný režim počas turistických vychádzok, prípadne nejaké občerstvenie na dobitie energie pri náročnejších túrach.

 

Ak neviete, na akú túru sa na začiatok sezóny vydať, odporúčame najprv menej náročné výstupy, ako sú Popradské pleso, či Bilíkova chata a postupne prejsť k tým náročnejším, napríklad na Chatu pod Rysmi. Pre inšpiráciu na túry alebo zaujímavosti z Vysokých Tatier aj naďalej čítajte náš blog, kde budeme postupne pridávať články o rôznych výstupoch, či prírode v okolí Tatier.

 

Každý správny turista vie, že pri návšteve hôr je potrebné riadiť sa určitými pravidlami, a to:

 

  • Neničiť informačné tabule
  • Využívať značkované chodníky
  • Neprodukovať nadmerný hluk
  • Neznečisťovať prírodu odpadkami
  • Nie je povolené bivakovanie ani stanovanie
  • Pri zakladaní ohňa používať na to vyhradené miesta
  • Vodenie psov na vôdzke s nasadeným ochranným košíkom (v IV. a V. stupni ochrany platí zákaz vodenia psov)
  • Netrhať kvety
  • Neplašiť zvieratá
  • Nevstupovať do priepastí a nesprístupnených jaskýň

 

Pre príjemnejší pocit na túrach a spomienky na krásny zážitok vám môže poslúžiť aj naše funkčné oblečenie, ako čiapky, multifunkčné šatky a čelenky, ktoré si môžete zakúpiť na tejto stránke v sekcii „OBCHOD“.

Prajeme vám úspešný vstup do novej sezóny 2022!!!

TATRAGOAT SLOVAKIA®

je originálna slovenská značka s vlastnou výrobou pod Tatrami, ktorá vyrába funkčné doplnky na turistiku, lyžovanie, beh, ale aj na iné voľnočasové aktivity. Výrobky sú inšpirované krásnou slovenskou prírodou.

Komentáre

0 komentárov

Odosla komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This
[]